Vyčištěnou odpadní vodu doporučujeme používat jako závlahu zahrady. Díky obsahu živin nemusíte ani dokupovat umělá hnojiva. Pitná ale samozřejmě není.
Vyčištěnou odpadní vodu doporučujeme používat jako závlahu zahrady. Díky obsahu živin nemusíte ani dokupovat umělá hnojiva. Pitná ale samozřejmě není.
Ano. Je energeticky úspornější o 55 % oproti jiným čističkám. Spotřebuje cca 35 kWh/Eo/rok při instalaci se vzduchovým rozvaděčem, tj. cca 800 Kč / rok.
Vždy odděleně pro teplomilné a ostatní druhy ryb.
Ano, pokud je vlastní zdroj chovné vody a dostatek prostoru, recirkulační systém Hellstein STMH s chovnými nádržemi je vhodný pro intenzivní chov ryb i na zahradě.
Garantováno dle certifikace CE prohlášením shody a více než 50.000 realizacemi našeho systému ve světě.
Ano, pokud je v tzv. ekonomicky dosažitelné vzdálenosti. Mnoho klientů již tento problém řeší ve spolupráci s úřady, jejichž přístup je individuální. Obecně v katastru tzv. Slezské zástavby centrální oddílná kanalizace v systému samofinancování generuje spíše vysoké stočné.
Běžné používání v domácnosti je zcela možné a nesnižuje účinnost čističky.
Není nutno nic doplňovat ani přidávat. Je možno urychlit náběh stran nitrifikace pouze zapracování cukrem neb alkoholem. Blíže vždy popsáno v provozním řádu čistírny odpadních vod nebo projektu.
Výměnou vestavby z 5 na 10 EO během cca 1 hod, pokud je přístupný pevný nosič biomasy a pokud je anaerobní předřazená jímka o objemu alespoň 375 l / EO.
Ano. Vždy doporučujeme. Zdroj živin ve vyčištěné vodě bez nákupů umělých hnojiv.
Je tichá a bez zápachu. Nehlučná asi jako lednička – dmychadlo má hlučnost 35 dB.
Membrány dmychadla cca 1× za 5 let. Stabilizátor aerotoru cca 1× za 20 let.
Obsluha zajišťuje pouze odvoz směsného kalu z anaerobní jímky 1krát za 1–10let. Nebo i méně často – určuje se dle AM-testu na odtoku z čističky odpadních vod.
Rychlým AM-testem. Neboli levnou analýzou amoniakálního dusíku. Metodu používají rybáři v chovech ryb pro sledování čistoty vody.
Cca 35kWh / Eo a rok, při instalaci se vzduchovým rozvaděčem, tzn. cca 800 Kč / rok.
Není nutno čistírnu odpadních vod STMH nikterak čistit oproti jiným systémům. Pouze 1krát za 1–10let vyvést anaerobní stupeň (septik / 1. stupeň čištění). Někdy i méně často.
Ano, je velmi vhodná. Právě ona kombinace účinku přisedlé a suspendované složky v aktivaci ve spojení s předřazeným anaerobním stupněm stabilitu biologického procesu umožňuje.
Pokud je řádně zasypána zeminou (nebo izolována), funguje zcela stabilně, bez nutnosti nějak omezovat provoz.
Cca 150 let. Materiál nádrže polyetylén, 15mm tloušťka stěn. Vestavba z nerez.
Nemohou. Vyplavovaly by aktivovaný kal. Ale mohou natékat do akumulační jímky do které natékají i vyčištěné vody z čističky odpadních vod.
Maximální zatížení dosazováku dle jeho rozměrů a v souladu s DIN 4261, oddíl 2, odstavce 5.4.2 je 150 litrů za hodinu. Po noční poslední periodě denitrifikace je odčerpáno mamutkou dalších 150 litrů vyčištěné vody do odtoku. Tím je vytvořena dostatečná rezerva na zatížení náhodným rázem oněch 200 litrů dle DIN 4261, oddíl 2, odstavec 3.1.