Více jak let pomáháme přírodě EKOLOGICKÁ ČISTIČKA ODPADNÍ VODY

Čistírna vody pro intenzivní chov ryb

Čistírna chovné vody STM®

Intenzivní chov ryb

Systém STM® pro intenzivní chov ryb je složen z chovných nádrží, biologického stupně čistírny s aerotorem a dosazováku. Voda z chovných nádrží , tzv. „chovná voda“ odtéká dnovým sítem do odtokového žlabu a dále na čistírnu systému STM®.

Zde se chovná voda biologicky čistí a přepadem odtéká do dosazováku k sedimentaci biomasy. Biomasa společně s vratným kalem je čerpána zpátky do biologického stupně čistírny.

Výhody čistírny chovné vody

  • Produkce ryb v uzavřeném vodním okruhu – doplnění čerstvé vody do 3 % objemu nádrží!
  • Optimální chovné podmínky – „krmný koeficient“ 0,9!
  • Granulované krmivo z EU produkce – krmení automatem nebo ručně!
  • Dostupné varianty sestav – 0,1t/rok, 0,2t/rok, 1t/rok, 2t/rok, 3t/rok, 5t/rok, 10t/rok, 15t/rok a větší
  • Malá zastavěná plocha chovu ryb – 100t/rok na ploše 50x25m (bez skladu O2 a kalojemu)

Vhodné druhy ryb pro intenzivní chov ryb – úhoř, pstruh, kapr, tilápie a sumec

V případě chovu teplomilných druhů ryb (tilapie, uhoř, jeseter, sumec), je vodní okruh chovné vody opatřen ohřevem. Linku tak možno s výhodou instalovat poblíž zdroje odpadního tepla, případně v kombinaci s tepelným čerpadlem nebo slunečními kolektory

Intenzívní chov ryb systém STM® je složen z chovných nádrží, biologického stupně čistírny s aerotorem a dosazováku. Voda z chovných nádrží , tzv. „chovná voda“ odtéká dnovým sítem do odtokového žlabu a dále na čistírnu systému STM®. Zde se chovná voda biologicky čistí a přepadem odtéká do dosazováku k sedimentaci biomasy. Biomasa společně s vratným kalem je čerpána zpátky do biologického stupně čistírny.

  • Odsazená voda z dosazováku natéká na obohacení kyslíkem v oxidátoru, ev. přímo do chovných nádrží. Okruh je tak uzavřen.
  • V případě produkce plůdku a násady pro venkovní odchov je okruh chovné vody plůdku a násady vždy oddělen od chovu tržní ryby.
Categories: