Více jak let pomáháme přírodě EKOLOGICKÁ ČISTIČKA ODPADNÍ VODY

Deset důvodů pro moderní čističku odpadních vod STMH

Čistírna odpadních vod STMH 5 10EO

Vybrat správnou čistírnu odpadních vod je pro leckoho kumšt. Musíte se prokousat tolika údaji, porovnat haldy měřítek a nakonec budete stejně na vážkách. Nesmí být moc drahá, aby utáhla čtyřčlennou domácnost, hlavně ať nepáchne a mnoho dalších. Teď si představte, že na trhu je domácí čistička od české firmy Hellstein, která všechna očekávání splňuje na jedničku.

Tady je deset důvodů, proč zvolit moderní bezúdržbovou čistírnu odpadních vod STMH.

Čistírna nejen pro domácnosti bez kanalizace

Pomocí českého vynálezu umíme vyčistit splaškové odpadní vody z domácnosti, kde chybí kanalizace nebo připojení bylo příliš drahé. Vodu odtékající z kuchyně, WC, koupelny, pračky nebo po úklidu likviduje STMH mechanicko-biologickým čištěním za pomoci užitečných bakterií. Aby zůstaly naživu, je dobré vyhnout se agresivním dezinfekčním přípravkům a nevylívat do odtoku olej ze smažení. S běžnými prostředky na mytí si zařízení poradí.

Vhodná pro nepravidelný provoz

Živé organismy v běžné čističce potřebují pravidelný přísun živin. Díky chytrému designu STMH k vyhladovění čističky nedochází, proto je možné ji využívat nejen u rodinných domů, ale také u rekreačních objektů. Dokonce i po několikaměsíční odmlce dokáže pracovat bez zádrhelu. Takové zařízení je ideální pro chaty, stejně tak jako pro rodinné nebo menší bytové domy a penziony.

Nádoba čistírny

Recyklovaná voda pro další využití

Ze splašků čistička STMH vytvoří výjimečně kvalitní užitkovou vodu plnou živin. Majitelé zahrádek denně mohou získat až 600 litrů vody na zalévání, kterou by museli pracně střádat během srážek nebo natočit z vodovodu. Věřte, že během letního sucha se hodí každá kapka. Co když zalévat nepotřebujete? Po získání povolení není problém vypustit vodu do veřejné kanalizace bez napojení na obecní čističku, do blízkých potoků, rybníků nebo nechat zasáknout do půdních vrstev a vrátit ji zpátky přírodě.

Bez údržby, hluku a zápachu

Systém tvoří jímka a dvě půlkoule a je navržen tak, aby se obešel prakticky bez údržby. Tříúrovňové čištění zajišťuje stabilní provoz, který neruší ani hlukem nebo zápachem. Podle stupně zátěže dochází k naplnění čističky jednou za tři až deset let, kdy je nutné přivolat fekální vůz. Klasické zařízení ale budete vyvážet měsíčně.

Nádoba čistírny

Rychlá návratnost, levný provoz

Cena STMH začíná na 99 tisíc korunách. Někdo může namítnout, že místo čističky se dá použít klasická žumpa na vyvážení. Pořizovací náklady jsou sice nízké, ale provozně jde o nejnákladnější řešení. Roční vývoz žumpy vyjde čtyřčlennou domácnost až na 45 tisíc korun. Čistírnu STMH stačí vyvážet jednou za tři až deset let. Investice i do těch nejdražších systémů se proto vrátí velmi rychle během pár let.

Jednoduchá instalace

Velkou předností je snadná instalace, kterou s návodem zvládne každý zručný svépomocník nebo jakákoliv stavební firma. Dokonce není nutné zařízení před zapuštěním do země podbetonovat. Nádoby jsou vyrobeny z odolného polyetylénu a polyamidu s nerezovými součástkami, jejichž životnost se odhaduje až na sto let. To zní jako dobrá investice, viďte.

Nádoba čistírny

Žádné papírování

Domácí čistička je vodním dílem, pro které je nutné získat schválení od vodoprávního úřadu, a zároveň stavbou, což vyžaduje vyběhat si územní rozhodnutí. Pro vypouštění do podzemních vod je navíc potřeba hydrogeologický posudek. A ke schválení všeho se neobejdete bez projektové dokumentace. Prostě spousta papírování. Specialisté z firmy Hellstein naštěstí dokumentaci a podklady pro jednotlivá povolení připraví a úřady oběhají za vás.

Vše na míru a v jednom balíku

Kdo nechce mít se zajištěním čistírny vůbec žádné starosti, Hellstein pro svého zákazníka vypracuje komplexní nabídku se zařízením, dopravou, výkopovými pracemi, montáží, zaškolením i spuštěním. Hotovo je zpravidla během jediného dne. Kompletní poprodejní servis je samozřejmostí.

Financování bez navýšení

Na úvěr a bez poplatků

Řešení na míru a veškeré služby přijdou minimálně na cca. 250 tisíc korun. Na první pohled velký balík, ale stále je to méně než při placení za každou službu zvlášť. Nehledě na uspořený čas při jednání s úřady. STMH a celý balík služeb je možné pořídit na výhodné splátky bez navýšení od ESSOX.

Garantovaný zpětný odkup

Společnost Hellstein jako jediná v České republice Vám poskytuje garantovaný zpětný odkup čistírny odpadních vod STMH. Pokud se rozhodnete, z jakéhokoliv důvodu (napojení na obecní kanalizaci, výběr jiné technologie apod.), můžete nás kontaktovat, čistírnu odpadních vod zpětně vykoupíme.  

Česká firma se světovým renomé

Rodinná firma Hellstein se zabývá výrobou čistíren více než 20 let. Od konce devadesátých let je součástí německé skupiny Stähler Group. Výrobky vysoké kvality a špičkové služby nabízí po celém světě. Stovky spokojených zákazníků našla v České republice a více než tisíc zařízení dodala do zemí Evropy, Asie i amerického kontinentu.