Více jak let pomáháme přírodě EKOLOGICKÁ ČISTIČKA ODPADNÍ VODY

Reference: Větší pohodlí a úspora díky ČOV STMH v rodinném domě Tomečkových

realizace ČOV STMH u Tomečků

Přemýšlíte, jaký smysl a výhody má realizace domovní čističky odpadních vod? Inspirujte se příběhem Tomečkových, kteří nevyhovující septik vyměnili za moderní bezúdržbovou čističku odpadních vod STMH s akumulační nádrží. Zjistěte, z jakých důvodů jsou nadměrně spokojení a proč by řešeni doporučili dalším. 

Septik často přetékal a bylo nutné ho každý měsíc vyvážet

Důvody, proč si naši zákazníci nechávají realizovat čističku odpadních vod, je hned několik. Tím hlavním je nemožnost připojit se na veřejnou kanalizaci. U Tomečků byla situace podobná. 

Rodinný dům se nachází v lokalitě, kde realizace kanalizační přípojky nepřipadá v úvahu. Řešením tak byl septik o objemu přibližně 5 m3, který se ukázala být neekonomickým a nekomfortním. Bylo ho nutné vyvážet pravidelně každý měsíc. To znamenalo, že majitelé nemovitosti museli septik často kontrolovat a nezřídka se stávalo, že přetekl. A opravdu nechcete, aby vám po zahradě tekla odpadní voda. 

Dalším důležitým faktorem pro hledání řešení byla nutnost septik každý měsíc vyvážet. Jsou to jednak starosti s objednáváním služby, hlídáním hladiny septiku a narušováním celkového pohodlí. Měsíční vyvážení septiku se také projevilo na poměrně vysokých nákladech za likvidaci odpadních vod

O realizaci domovní ČOV STMH rozhodli reference a možnost dalšího využití přečištěné vody

Na trhu existuje celá řada značek čističek odpadních vod. Těch zahraničních i ryze českých. Také pro Tomečkovi bylo obtížné rozhodnout se. Jedním z hlavních faktorů byly reference spokojených zákazníků. Jak jinak také poznat, že řešení funguje efektivně, než od skutečných uživatelů ČOV. 

Dalším významným požadavkem bylo, aby se přečištěná voda dala dále použít k zalévání zahrady nebo k vsakování do podzemních vod. A právě unikátní třístupňový systém čištění tuto možnost dovoluje. V úvahu bylo nutné vzít také návratnost investice. 

Dostatek kvalitní užitkové vody a hlavně pohodlí bezúdržbové ČOV

Realizace domovní čističky odpadních vod STMH proběhla u rodiny Tomečků v roce 2017. Díky tomuto odstupu lze zhodnotit výhodnost ČOV z dlouhodobějšího hlediska. 

Už při plánování domovní ČOV jsme navrhli, aby byla součástí systému akumulační nádrž o objemu 4 m3. Proč vypouštět dokonale přečištěnou odpadní vodu, když ji lze dále použít. To byl také jeden z hlavních požadavků investora. 

Realizaci jsme po domluvě s Tomečkovými provedli kompletně, aby se nemuseli vůbec o nic starat. Postarali jsme se o plánování, povolení, výkopy a kompletní usazení a napojení. Pak stačilo čističku odpadních vod pouze pustit a používat. 

A jak hodnotí výhody a funkce naší unikátní čističky odpadních vod paní Tomečková?

“S moderní čističkou odpadních vod STMH jsme nadmíru spokojení. Už nás netrápí problémy s přetékající žumpou. Díky bezúdržbovosti můžeme řešit pouze ty věci, které opravdu chceme. Velkým bonusem je velmi dobrá zálivka rostlin. Vodu nemusíme brát z řadu, čímž významně ušetříme. Důkazem čistoty vody je to, že se rostlinám v naší zahradě daří. Pokud přemýšlíte o realizaci ČOV, jděte rozhodně do toho. Zvlášť v době, kdy je a bude nedostatek vody.”

Dopřejte si také pohodlí a úspory díky bezúdržbové čističce odpadních vod STMH.
Spojte se s námi pro podrobné informace>>