Více jak let pomáháme přírodě EKOLOGICKÁ ČISTIČKA ODPADNÍ VODY

Voda z ČOV Hellstein na zalévání? Zahrádce to jenom prospěje

Jak vypadá zakrytá čistička

Sucho nás nejen v České republice trápí čím dál tím víc. Zásadní je vodu v krajině udržet a ne ji rychle vypouštět například do vodních toků. Jednou z možností je využívat vodu z ČOV (čistírny odpadních vod) pro zalévání. Každá kapka je a bude i v budoucnu dobrá. A naše čistírny odpadních vod jsou ideálním řešením.

Odvoz odpadních vod? Efektivnější jsou moderní čističky odpadních vod

Česko zažívá nejhorší sucha za posledních 500 let. Zdá se, že konec je v nedohlednu. Nedostatek srážek trápí nejen zemědělce. Také drobným pěstitelům úroda padá. Je tedy nejvyšší čas na přípravu, abychom nemuseli marně přihlížet, jak se záhonky v létě mění v pustinu. Podnebí se mění po celé zeměkouli a také v české domovině pociťujeme neblahé důsledky změn. Je jasné, že vodu do vyprahlé krajiny nevrátí přívaly sněhu, ani jarní tání. Pokud nezaprší, sebelepší opatření na využívání srážkové vody nám prostě nepomohou. Odkud tedy brát vodu, když nám nezbývá, než šetřit pořádně i s pitnou vodou? 

Chybějící zásoby doplníme recyklací odpadních vod domácí čistírnou a ne ledajakou. Odvoz odpadních vod něco stojí a majitelům rodinným domků se nevyplatí. Voda z moderních ČOV je vhodná nejej pro vsak, ale také pro zalévání. 

Voda na zalévání z ČOV? Žádný problém!

Je to přitom úplně jednoduché. Každá domácnost spotřebovává doma až 600 litrů vody na sprchování, mytí nádobí nebo splachování. Znečištěnou vodu přece stačí jenom pořádně přečistit a zbavit špíny. Nelehký úkol bez problémů zvládne čistírna Hellstein. Odpadní vodu umí dokonale zrecyklovat, aby se hygienickými kvalitami hravě vyrovnala užitkové vodě určené na zalévání zahrádky. Čistírna je proto vhodnou alternativou namísto klasických septiků a je ideální pro domácnosti na venkově a malých městech bez přípojky na veřejnou kanalizaci. Zkrátka, vodu kterou doma používáte, můžete dále s pomocí vhodné ČOV dále používat, třeba na zalevání. 

„Škoda každé kapky čisté vody, kterou nevrátíme zpátky přírodě. Po čtyřčlenné rodině denně zbyde šest set litrů vody, která by jinak skončila v septiku nebo odtekla kanalizací bůhví kam. Recyklace vody nám ročně ušetří desetitisíce korun za odvoz odpadní vody. S recyklovanou vodou z naší domácí čistírny Hellstein zabráníme, aby se ze zahrádky stala poušť, a pomůžeme přírodě i rodinné kasičce,“

říká Rostislav Hellstein, spolumajitel společnosti Hellstein. 

Dříve bylo běžné vypouštění septiků na zahradu. To je ovšem velmi neekologické, protože do septiku putuje nepřečistěná voda včetně chemických látek, například ze saponátů. Tím přírodě spíše škodíme. S vhodnou ČOV je ale možné s přečištěnou vodou zalévat, nebo ji shromažďovat v nádržích pro další použití.

S recyklovanou vodou z čistírny Hellstein sucho zahrádce neublíží
Předčištěná odpadní voda jako zdroj zálevky nebo doplnění okrasných rybníků

V jednoduchosti je síla. S našimi ČOV můžete s vodou s klidem zalévat

Systém čistírny Hellstein tvoří jímka a dvě polokoule, v nichž se voda čistí na třikrát a pokaždé jinak. Zařízení pracuje stabilně a nonstop téměř bez obsluhy. Nevydává žádný zápach nebo hluk, majitel při běžném provozu nemusí ani pravidelně doplňovat enzymy, kontrolovat kal nebo čistírnu měsíčně vyvážet. To stačí jen jednou za dva až pět let podle zátěže.

Odpadní voda nejdříve nateče do jímky, kde pevné částečky klesnou ke dnu. Zde se také běžné dezinfekční prostředky naředí a odpaří. Vodu pak přečistí speciální bakterie umístěné na pevných kotoučích. Na rozdíl od klasických čistíren, v Hellstein se aktivovaný kal snadněji odděluje od vyčištěné vody a to je hned na kvalitě projeví. 

A výsledek? Díky ČOV vznikne čistá voda, se kterou můžete v klidu zalévat záhonky. Nemusíte používat vodu z řadu nebo ze studny, čímž zásadně ušetříte.

S recyklovanou vodou z čistírny Hellstein sucho zahrádce neublíží
Realizace moderní čistírny odpadních vod STMH a akumulace přečištěné vody

S výběrem vhodné čistírny odpadních vod poradíme

Naši zákazníci si mohou vybrat čistírnu na e-shopu. Vybrat tu správnou však může být příliš složité. Od toho jsou tu zástupci společnosti Hellstein,

Zaujala vás možnost vyhnout se odvozu odpadních vod a využít přečištěnou vodu z ČOV STMH k zalévání nebo ke vsaku? 

Čističku odpadních vod si můžete klidně pohodlně vybrat na e-shopu. Vybrat tu správnou však může být příliš složité. Od toho jsou tu zástupci společnosti Hellstein, kteří na základě potřeb konkrétní domácnosti s výběrem pomohou a připraví řešení na míru

Pokud máte  zájem, stačí se nám ozvat a odborný poradce přijede až k vám domu. Komplexní nabídka čističky na klíč zahrnuje:

  • náklady na pořízení
  • projektovou dokumentaci pro okamžité schválení úřady
  • přípravu jednotlivých povolení
  • výkopové práce
  • dopravu
  • montáž
  • prvotní spuštění a zaškolení. 
Skladové centrum společnosti Hellstein
Skladové centrum společnosti Hellstein