pozadi pozadi mobil
čistírna odpadních vod

Stavíte rodinný dům? Zahrňte domácí čističku do projektu

čistírna odpadních vod

Pustit se do stavby vlastního domu je opravdu velké životní rozhodnutí, splněný sen a především významná investice. Na cestě k novému domovu stojí množství překážek. Odpovězte si ihned na otázky, na jakém pozemku bude dům stát, jak bude velký a kolik lidí v něm bude bydlet. Na tom všem závisí nákup domácí čističky odpadních vod. Čím více zádrhelů vyřešíme při plánování stavby a v samotném projektu, tím méně problémů a nenadálých výdajů nás v budoucnu potká.

Vše závisí na pozemku

Na nevhodném pozemku příjemný domov k bydlení jednoduše nepostavíte. Uvádí se, že až 60 procent pozemků nabízených na internetu není pro okamžité stavění. Mají buď nějakou vadu, nebo na ně nejsou rozvedeny sítě. Rozhodně byste měli zpozornět u výkřiků, jako jsou výhodná investice nebo třeba výhodné ke stavbě rekreačního objektu.

Zjistěte si nejdříve dostupnost po příjezdových cestách, vzdálenost od hlučných silnic, plánovanou výstavbu v okolí nebo připojení k inženýrským sítím. Tam, kde chybí kanalizace, se zabudování domácí čističky odpadních vod nevyhnete. Důležité je i samotné podloží, do kterého budete čističku ukládat.

Počet obyvatel hraje velkou roli

Promyslete, jak velký dům a pozemek vlastně potřebujete. Počítejte například s dětským pokojem nebo ložnicí pro hosty. S rozlohou domu to však nepřehánějte. Údržba vás bude stát spousty sil. Počet stálých obyvatel a návštěvníků vám také napoví, kolik odpadních vod ve vaší domácnosti vyprodukujete. O důvod navíc, proč v projektu počítat s konkrétní velikostí domácí čističky.

Zdroj: http://www.moderndream.cz/

Nápovědou pro volbu kapacity čističky může být například průměrná produkce čtyřčlenné domácnosti. Dva dospělí se dvěma malými dětmi denně vyprodukují zhruba 600 litrů odpadních vod umýváním rukou, oplachováním potravin, sprchováním a splachováním na toaletě. Možná vás napadne, zda není zbytečné pořizovat rovnou od začátku čističku s tak velkým výkonem, když většina zařízení potřebuje neustálé zásobování odpadní vodou.

Zdroj: Čistírna odpadních vod STMH

Platí to sice pro spousty čističek, ne však pro STMH od firmy Hellstein. Tento systém na jednu stranu čistí pomocí bakterií, nicméně chytrá konstrukce zabraňuje jejich vyhladovění a odumírání, které by zastavilo provoz. Velkou výhodou je, že čistička STMH funguje sama téměř bez údržby, hluku a zápachu. K naplnění a vývozu na základě zátěže pak dochází jednou za tři až deset let.

Počítejte se zahradou

Údržba zahrady s čističkou velmi úzce souvisí a neměli bychom ji v žádném případě opomíjet. Její budování a následná údržba patří k nejnáročnějším procesům. Materiály jsou vystaveny nepříznivým podmínkám, rostliny nepřetržitě rostou a i sebemenší úpravy se mohou s přibývajícím časem zkomplikovat a prodražit. Je třeba také počítat s tím, odkud vezmeme vodu na zalévání.

Přečištěná voda z čističky STMH naštěstí splňuje přísná kritéria pro užitkovou vodu. Čtyřčlenná domácnost tak během sucha získá každým dnem 600 litrů velmi kvalitní zálivkové vody, které by jinak musela natočit z kohoutku.

Zdroj: Hellstein

Projekt je základ

Kvalitní projekt pro stavbu rodinného domu je základ, proto nezapomeňte na sebemenší detail. Požádejte svého projektanta, aby započítal domácí čističku STMH. Pokud si však nevíte rady s přesnými parametry, kontaktujte našeho konzultanta, aby pro vás připravil řešení na míru.

Zkušenosti s čističkou odpadních vod

Čistička odpadních vod k objednání jednoduše na internetu

Nákup čistírny odpadních vod nebyl nikdy tak snadný. Představujeme vám novou internetovou prodejnu, ve které pořídíte veškerá čistící zařízení od Hellstein pro domácnost i průmyslovou výrobu, příslušenství a doplňkové služby, včetně objednávky řešení na klíč.

Číst celé

Staňte se partnerem Hellstein a buďte součástí úspěšné obchodní sítě

Vyznáte se v obchodě a máte už něco za sebou? Rádi byste spojili své jméno s kvalitním produktem? Láká vás pomáhat lidem, firmám a městům hledat nejefektivnější řešení ekologického čištění odpadních vod na míru? Chcete rozvíjet své nadání za hranice telefonátů a mailů? Vaše kroky mohou vést právě k Hellstein.

Číst celé

Mám zájem o čističku odpadních vod