Více než 21 let na trhu

...vracíme vodě život

Popis systému čističky odpadních vod STMH

Jak funguje čistička odpadních vod STMH

Veškeré odpadní vody (1) z objektu jsou svedeny do předřazené usazovací jímky (2). Zde dochází k oddělení usaditelných a plovoucích látek (plasty, tuky, písek a další). Současně zde proběhne předčištění odpadní vody anaerobními (žijícími bez přístupu vzduchu) mikroorganismy. Předčištěná odpadní voda natéká do kulové bio-nadrže (3) s integrovaným dosazovákem.

  • veškeré biologicky nerozložitelné látky jsou shromážděny v usazovací jímce
  • žádná manipulace s těmito látkami – hygienicky nepřípustné!!!
  • dle potřeby vyvézt usazovací jímku 1x za 1-10 let provozu ČOV
  • zcela bezúdržbový provoz

V kulové bio-nádrži probíhá biologické odbourávaní znečištění pomocí otáčejícího se ponorného tělesa – biodisku, který zajišťuje bohatý vnos kyslíku. Tlakově přiváděný vzduch do prostoru dna nádrže zároveň zabezpečuje otáčení biodisku. Biodisk je slepen z profilovaných plastových lamel s velkou plochou, které slouží k uchycení přisedlé složky mikroorganismů.

Speciální profilovaní biodisku zabezpečuje během otáčení biodisku současně bohaté zásobení kyslíkem rovněž mikroorganismy ve vznosu. K pohonu biodisku přísunem vzduchu slouží membránový kompresor, který je umístěn v objektu nebo rozvaděči čističky.  

  • nedochází k úhynu mikroorganismů z důvodu nepravidelného provozu
  • nedochází k úhynu mikroorganismů z důvodu používání jakýchkoliv mycích a čistících prostředků
  • vysoká účinnost čištění

Díky kombinovanému čistícímu účinku přisedlé složky mikroorganismů na lamelách biodisků a mikroorganismů ve vznosu je odpadní voda biologicky vyčištěna. Následně protéká směs vyčištěné vody a mikroorganismů v aktivovaném kalu do integrovaného dosazováku. Zde probíhá gravitační oddělení aktivovaného kalu a jeho sklouznutí zpět do prostoru biodisku.

Vyčištěná odpadní voda odtéka přes nornou stěnu (zabránění odtoku plovoucího kalu) do odtoku, připadně dalšímu využití. Přebytečný aktivovaný kal je periodicky odčerpán vzduchovým čerpadlem do nátoku usazovací jímky (8). Vzduchové čerpadlo je napajeno separátním membránovým kompresorem nebo společným kompresorem přes vzduchový ventil.

  • díky použití usazovací jímky dochází ke stabilnímu zásobování mikroorganismů odpadními vodami
  • díky použití usazovací jímky dochází k rozředění nárazových zatěží či odpaření čistících prostředků 
  • vysoká stabilita čištění
Categories:

Zkušenosti s Hellstein

Zbavte se odpadních vod s čistírnou STHM. Moderní řešení již od 69 000,- Kč

Vlastníte rodinný domek, chystáte se pořídit nebo postavit nový domov, chatu či chalupu v místě bez veřejné kanalizační sítě? Určitě jste už přemýšleli, jakým způsobem budete likvidovat odpadní vody. Stačí prozkoumat internet a najdete nepřeberné množství variant, které se liší využitím i cenou.

Číst celé

Už 20 let vrací Hellstein vodě život

Rok 2019 byl ve znamení skutečně významného výročí. Koncem října to bylo přesně sto let, kdy vznikla Československá republika a přípravy na důležité oslavu byly vidět snad na každém kroku. Výročí republiky nebyly loni jediným důvodem k oslavám. Kulaté jubileum slavila také firma Hellstein.

Číst celé

Napište nám ještě dnes