pozadi
Více než 21 let na trhu ...vracíme vodě život

Popis systému čističky odpadních vod STMH

Jak funguje čistička odpadních vod STMH

Veškeré odpadní vody (1) z objektu jsou svedeny do předřazené usazovací jímky (2). Zde dochází k oddělení usaditelných a plovoucích látek (plasty, tuky, písek a další). Současně zde proběhne předčištění odpadní vody anaerobními (žijícími bez přístupu vzduchu) mikroorganismy. Předčištěná odpadní voda natéká do kulové bio-nadrže (3) s integrovaným dosazovákem.

  • veškeré biologicky nerozložitelné látky jsou shromážděny v usazovací jímce
  • žádná manipulace s těmito látkami – hygienicky nepřípustné!!!
  • dle potřeby vyvézt usazovací jímku 1x za 1-10 let provozu ČOV
  • zcela bezúdržbový provoz

V kulové bio-nádrži probíhá biologické odbourávaní znečištění pomocí otáčejícího se ponorného tělesa – biodisku, který zajišťuje bohatý vnos kyslíku. Tlakově přiváděný vzduch do prostoru dna nádrže zároveň zabezpečuje otáčení biodisku. Biodisk je slepen z profilovaných plastových lamel s velkou plochou, které slouží k uchycení přisedlé složky mikroorganismů.

Speciální profilovaní biodisku zabezpečuje během otáčení biodisku současně bohaté zásobení kyslíkem rovněž mikroorganismy ve vznosu. K pohonu biodisku přísunem vzduchu slouží membránový kompresor, který je umístěn v objektu nebo rozvaděči čističky.  

  • nedochází k úhynu mikroorganismů z důvodu nepravidelného provozu
  • nedochází k úhynu mikroorganismů z důvodu používání jakýchkoliv mycích a čistících prostředků
  • vysoká účinnost čištění

Díky kombinovanému čistícímu účinku přisedlé složky mikroorganismů na lamelách biodisků a mikroorganismů ve vznosu je odpadní voda biologicky vyčištěna. Následně protéká směs vyčištěné vody a mikroorganismů v aktivovaném kalu do integrovaného dosazováku. Zde probíhá gravitační oddělení aktivovaného kalu a jeho sklouznutí zpět do prostoru biodisku.

Vyčištěná odpadní voda odtéka přes nornou stěnu (zabránění odtoku plovoucího kalu) do odtoku, připadně dalšímu využití. Přebytečný aktivovaný kal je periodicky odčerpán vzduchovým čerpadlem do nátoku usazovací jímky (8). Vzduchové čerpadlo je napajeno separátním membránovým kompresorem nebo společným kompresorem přes vzduchový ventil.

  • díky použití usazovací jímky dochází ke stabilnímu zásobování mikroorganismů odpadními vodami
  • díky použití usazovací jímky dochází k rozředění nárazových zatěží či odpaření čistících prostředků 
  • vysoká stabilita čištění
Categories:

Zkušenosti s Hellstein

Staňte se partnerem Hellstein a buďte součástí úspěšné obchodní sítě

Vyznáte se v obchodě a máte už něco za sebou? Rádi byste spojili své jméno s kvalitním produktem? Láká vás pomáhat lidem, firmám a městům hledat nejefektivnější řešení ekologického čištění odpadních vod na míru? Chcete rozvíjet své nadání za hranice telefonátů a mailů? Vaše kroky mohou vést právě k Hellstein.

Číst celé

Stavíte rodinný dům? Zahrňte domácí čističku do projektu

Pustit se do stavby vlastního domu je opravdu velké životní rozhodnutí, splněný sen a především významná investice. Na cestě k novému domovu stojí množství překážek. Odpovězte si ihned na otázky, na jakém pozemku bude dům stát, jak bude velký a kolik lidí v něm bude bydlet. Na tom všem závisí nákup domácí čističky odpadních vod. Čím více zádrhelů vyřešíme při plánování stavby a v samotném projektu, tím méně problémů a nenadálých výdajů nás v budoucnu potká.

Číst celé

Napište nám ještě dnes